Stěhování těžkých břemen

Každé stěhování má svá úskalí a tak stěhování těžkých břemen není  žádnou vyjímkou. Jistě má doma každý zejména těžký nábytek nebo třeba i piano, které nepatří zrovna k nejlehčím. Se stěhováním ale musí člověk počítat i s tím, že právě tyto kusy nábytku budou poněkud tvrdým oříškem i pro stěhováky. Ovšem jsou zde také případy, je nutné přemístění těžkých břemen, které jsou součástí výrobní haly. Tady se musí dodržet určitá pravidla. Volba způsobu přepravy pro nadrozměrnou přepravu nákladu závisí na vlastnostech nákladu, vzdálenosti doručení, ale i rychlosti získání povolení.

Stěhování těžkého nákladu ve výrobě

Mnoho průmyslových odvětví potřebuje dodávku zařízení, konstrukcí, dílů s nestandardními rozměry a hmotností. Stěhování těžkého a objemného nákladu vyžaduje podrobnou a důslednou přípravu. Zvláštnosti přepravy nadrozměrného nákladu spočívají v kombinaci velkého počtu doplňkových faktorů. Pro správnou organizaci procesu se musí připravit všechny fáze přepravy. Například v případě stěhování těžkého nákladu je nutné vydat povolení ve všech zúčastněných odděleních, organizovat nakládku, vykládku a někdy zajistit doprovod.

Stěhování piana

Stěhování klavíru je velmi obtížné, zejména v případě, že se jedná o stěhování po schodech. V takových případech je určitě lepší si najmout profesionální stěhovací firmu. Tady je tato volba asi nejlepším řešením. Klavír není zrovna v klasickém tvaru a nevejde se ani do výtahu, takže firmy, které nabízejí i stěhování těžkého nákladu, si v podstatě musejí umět poradit.

Do této skuiny stěhování těžkého nákladu patří i stěhování dřevěných soch, protože i tyto předměty nejsou zrovna lehké a jednoduché na přemístění. Mnoho stěhovacích firem k takové činnosti používá přepravní dřevěné boxy, aby se tyto sochy nepoškodily.

Pravidla pro bezpečné přemístění různých nákladů

V případě, že je potřeba tedy přestěhovat těžká břemena pomocí jeřábu, je třeba dodržovat následující pravidla:

  • Břemeno musí být dostatečně upevněno a nesmí mít uvolněné žádné komponenty. Mezi zvedajícím břemenem nesmí být žádná překážka.
  • Pod závěsným břemenem se nesmí nacházet žádná osoba.
  • Náklad musí být dopraven přesně na určené a připravené místo.
  • Obsluhovat takový jeřáb smí jen oprávněná osoba.

Spolehlivost profesionálních firem

Každá stěhovací firma nabízí své spolehlivé služby v oblasti stěhování. Je ovšem pravda, že každá taková firma má svá pravidla a je třeba při jejich výběru tak trochu srovnávat, protože to, co nabízí jedna firma, nemusí nabízet firma druhá a naopak. Ovšem pracovníci takových firem jsou náležitě proškoleni, jako firma disponují dostatečně velkými vozy a potřebným vybavením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..