Pořiďte si domů lavici na cvičení a zatočte s vánočními kily efektivně

Také se každoročně v období Vánoc takzvaně utrhnete ze řetězu a na pár dní zapomenete na vyvážené stravování a zdravý životní styl? Kdo by také odolal vůni svařáku a chuti vánočního cukroví, smaženého kapra a chlebíčků? Pokud vám ale vadí, že je vám po svátcích o něco těsnější oblečení, je na čase se vrhnout na work out ještě o něco intenzivněji než obyčejně. S tím vám může velmi efektivně pomoci posilovací a tréninková lavice.

Prostřednictvím tohoto fitness nástroje totiž dokážete procvičit nejen svalstvo paží při klasickém posilování na lavici s činkami, ale do tréninku zapojíte téměř celé tělo.

Cvičení na tomto tréninkovém prvku je dokonce v rámci rekonvalescence v jisté míře doporučeno také lidem, kteří prodělali zranění končetin. Lavici při domácím cvičení jednoduše ocení každý, kdo si v pohodlí vlastního příbytku rád zlepší svou fyzickou kondici.

Pokud i vy právě vybavujete svou domácí posilovnu, pojďte se s námi podívat, co vlastně nabízejí obchody a e-shopy se sportovním vybavením, když přijde řeč na lavice.

Multifunkční lavice je top volbou (nejen) pro začátečníky

Patříte mezi úplné amatéry, a chcete se dozvědět, po kterém modelu lavice sáhnout, když je vaším záměrem zhubnout? Nebo naopak potřebujete zjistit, který typ pro vás bude tím nejefektivnějším, pokud potřebujete zamakat na konkrétních partiích? Pak pokračujte ve čtení. Rozhodli jsme se vám s výběrem domácí lavice na cvičení trochu pomoci.

Profesionální obchody a e-shopy se sportovním nářadím, jako je například https://hop-sport.cz/lavice/, se totiž rozhodně neomezují jen na jeden či dva produkty. A to dokonce ani v případě lavic.

Například multifunkční posilovací lavice je vhodná nejen pro začátečníky, ale také pro ty, kteří chtějí především zapracovat na tom, aby se zbavili přebytečných kilogramů. Toho lze poměrně dobře dosáhnout. Na tomto modelu se vyřádíte jak při posilování s činkami a závažími, tak při silovém tréninku s vahou vlastního těla, ale zároveň jej využijete i při kondičních kardio trénincích. Třeba jako stupátko při aerobiku, ale i mnoha dalšími způsoby.

Lavici pro domácí cvičení si vybírejte podle svých požadavků

Plánujete zapracovat na své postavě především v konkrétních oblastech jako je třeba hrudník, paže, záda, břicho, ramena lýtka či stehna? Aby bylo cvičení co nejefektivnější, je vhodné si pořídit tréninkovou lavici se zaměřením na odpovídající tělesné partie. Nemusíte se ale bát, že byste na své domácí tréninkové lavici mohli dělat jen několik cviků. Škála možností je poměrně široká, ať už si vyberete jakýkoliv model.

Kupříkladu pro zpevnění břišních a zádových svalových partií vašeho těla je skvělou volbou šikmá lavice. Nastavitelné opěrky nohou umožňují snadné zvyšování zátěže při tréninku.

Pomocí lavice se zátěží, která se zvedá prostřednictvím kladky, ale třeba i díky hyperextenzní lavici zas zamakáte na širokém zádovém svalu a zvětšíte objem svalové hmoty svých paží.

Bench press lavice kromě rukou zapojí i prsa, a leg press lavice je geniálním doplňkem pro sportovce, kterým chybí objem v oblasti lýtek a stehen. Tento model vám ale snadno pomůže i se zpevněním a zmohutněním sedacích partií.