Socha vodníka oživí váš rybníček i jezírko

Dřevěné sochy do vaší zahrady krásně zapadnou. Co takhle si dát k rybníčku či jezírku sochu vodníka? Voda je neodmyslitelnou součástí každé moderní zahrady a k vodě samozřejmě patří vodník. Ocení jej nejen vaše děti, ale udělá radost i vám. Vodníky pro vaši zahradu velmi rád vyrobím. Mohou mít různé velikosti, a pokud jde o druhy vodníků a vodníčků, fantazii se meze opravdu nekladu. Vodníci jsou vhodnými dekoracemi především do zahrad, k jezírkům, fontánkám, rybníčkům i bazénům.

Kompletní fotogalerie

Dřevěné sochy na zakázku

Český vodník nebo také hastrman je malý mužík se zelenými vlasy, hezky oblečený do zeleno červené kamizoly a ze šosu mu kape voda. Má žabí rysy, široká ústa, blány mezi prsty a vypoulené oči. Láká k sobě děti a mladé dívky na barevné pentličky a zrcátka. Dušičky chytá do puclatých hrníčků s pokličkou. Víte jak vyzrát na vodníka? Lze jej spoutat lýkovým provazem, barevnými tkaničkami, klokočím posvěceným na Květnou neděli nebo třeba houžví vyrobenou z devíti druhů dřeva. Ti odvážní mu mohou odstřihnout mokrý šos, který nejprve omotají růžencem. Ten pak musíte zakopat v posvěcené zemi nebo třeba na rozcestí. Jako ochranu před zlobivým vodníkem si vysaďte na zahradě bylinky jako černobýl, turan, tolitu, kapradí nebo devětsil. Líbí se vám takový vodník? Řekněte, jak má vypadat právě ten váš.

Socha vodníka ze dřeva

Dřevěné sochy vodníků mohou být vyrobeny z jakéhokoliv druhu dřeva. Smrkového, modřínového, ale třeba i dubového. Při vhodné úpravě lazurou budou velmi dobře odolávat nejen povětrnostním, ale i ostatním klimatickým vlivům. Vodník rozveselí i ten nejtemnější a nejponurejší kout zahrady. Můžu vám vyrobit vodníky stojící i sedící, velké i malé, se šosem, fajfkou, rybou či hrnečkem na dušičky. Může si také šít botičky do sucha i do vodičky. Společnost mu může dělat dřevěný sumec, kapr nebo žába. Přiletět může i čáp. Zahradní sochy v podobě vodníka jsou velmi oblíbené a určitě upoutají pozornost každého návštěvníka vaší zahrady. Je možno si vybrat vhodnou velikost i styl vodníka podle velikosti vodní plochy i zahrady, poslat mi nákres nebo popsat vaši představu. Každé zakázce předchází podrobná konzultace i kalkulace ceny, která se pak během realizace dřevěné sochy motorovou pilou nijak nemění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..