Budha – socha

Buddha je zakladatel buddhismu a jeho jméno znamená probuzený či osvícený. Nechte si vnuknout spoustu nových myšlenek a nechte si čistou mysl. Buddha nad vámi bude bdít a nenechá vás usnout na vavřínech a nedopustí, abyste upadli do splínu nebo letargie. Podle dávných příběhů dosáhl Buddha probuzení a konečného osvobození z utrpení i koloběhu životů.

Zahradní socha Buddhy je symbolem štěstí

Buddhismus je velmi rozšířeným filosofickým směrem uznávaným téměř půl miliardou lidí na celé Zemi. Buddhismus jako směr je založen na filosofii myšlenky, že člověk ze své podstaty vlastně trpí. Buddhisté věří, že procházíme cykly znovuzrození, které nám dávají cenné zkušenosti a lekce. Pro vymanění z koloběhu je nutné oprostit se od všech tužeb a následovat takzvanou Osmidílnou stezku, pro dosáhnutí osvícení nebo Nirvány. Správně myslet i konat je podle učení Buddhismu cestou z koloběhu reinkarnací. Buddhův úsměv symbolizuje hojnost, bohatství, štěstí a naplněný život. Je symbolem ochoty, pomoci v nesnázích a ochráncem lásky, kterou sám dává všem okolo. Buddha chrání, doprovází a symbolizuje nevinnost.

Dřevěný Budha motorovou pilou

Buddha – socha a všechny ostatní zahradní sochy a plastiky jsou vyráběny na zakázku. Vyráběl jsem například různé vodníčky k zahradním jezírkům a rybníčkům. V japonských zahradách zase krásně vyniknou sošky zvířátek, figurky ptáků, sovy nebo kočky. Majitelé zahrad většinou mají výborný cit, vkus a smysl pro humor. Sošky potom umístí do místa, které je pro ně jako stvořené a oživí tak celý okolní prostor. Zajímavé zákoutí vytvoří kočka coby strážce vchodových dveří nebo drobný ptáček působící křehce a jemně nedaleko zahradního posezení. Dřevěné sochy jsou velice oblíbené u dětí. Hladká želva větších rozměrů slouží pro dekoraci i na hraní. Vyráběl jsem i metrákovou sochu svobody, která byla veliká skoro jako její majitelka. Nebráním se ničemu. Jsem rád, když se mé výrobky líbí a dělají ostatním radost.

Už na základní škole jsem se rozhodl, že se vyučím truhlářem. Vedle výroby nábytku je mým velkým koníčkem řezbařina. Sochy do interiéru většinou vytvářím pomocí řezbářských dlát a pro docílení hladkého povrchu ještě vše začistím a někdy použiji i další povrchovou úpravu. Velice rád rovněž vyrábím sochy s pomocí motorové pily. Jsem tak schopen navrhnout a zrealizovat jakoukoliv zahradní dekoraci (zahradní sochy).

I pro vás rád vyrobím sochu Budhy. Vyplňte poptávkový formůlář. Domluvíme se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..