Základní požadavky na bazénové plachty

Důležitost zakrytí bazénu je zřejmá prakticky každému. Nejedná se pouze o ochranu vody před podzimním listím či pár dalšími napadanými nečistotami, ale zároveň se tím zajišťuje bezpečnost i těch nejmenších členů rodiny, či se zamezuje ‘zezelenání’ bazénu díky UV filtru. Jaké požadavky tedy musí krycí plachta na bazén splňovat?

Materiál a nosnost

Společnost Jabor vyrábí plachty z importovaného PVC materiálu z Belgie a Německa, které splňují ty nejpřísnější normy. Díky tomu každá jejich krycí plachta na bazén je kvalitní a má životnost 10 – 15 let. Materiál je zcela nepropustný, aby do vody nepronikly žádné nečistoty, ani ty okem neviditelné.

Jednou z hlavních funkcí, kterou krycí plachta na bazén musí naplnit, je bezpečnost. Proto je důležitá především nosnost. Nemělo by se jednat o méně než 50 kilogramů na metr čtvereční, ale ideální je samozřejmě, aby to bylo více. Lakované plachty společnosti Jabor unesou 50 – 100 kilogramů na metr čtvereční.

Výrobní postup a další části plachty

Aby krycí plachta na bazén byla opravdu co nejkvalitnější, nezáleží pouze na materiálu, ale také na způsobu výroby. Nejpokrokovější technologie je vysokofrekvenční svařování, díky kterému se dosahuje jen té nejvyšší pevnosti a opravdové nepropustnosti.

Pozornost je potřeba věnovat i ostatním částem, které zajišťují funkčnost plachty, jako je obvodová guma či úchytové kolíky, které slouží k připevnění plachty. Musí být z dostatečně kvalitního materiálu, aby odolaly i těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám.

Požadavky na výrobce

České společnosti dnes nabízí výrobky, které svou kvalitou mnohdy i předčí zahraniční výrobce, a jsou více než cenově konkurenceschopní. Společnost Jabor působí na českém trhu již 15 let a má za sebou tisíce spokojených zákazníků. Každá jejich krycí plachta na bazén se pyšní 5 letou zárukou.

Neméně důležitý je při výběru výrobce sortiment služeb, které dokáže nabídnout. Minimálním standardem by měla být návštěva technika, návrh plachty, výroba na míru přesně dle přání zákazníka a její dodání. Důležité je také zda je společnost schopna nabídnout následný servis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..