Garnýže – estetický prvek interiéru

GarnýžeGarnýže slouží k zachycení závěsů a záclony. Jde o tyče různého provedení, které se montují nad okenní výklenek a záclony se závěsy jsou na ně uchyceny skřipci nebo háčky v kolejničkách. Ke garnýžím se vztahuje veliké množství doplňkového sortimentu, jakými mohou být spony, nebo koncovky.

Dnes garnýže už nejsou jen tyčky, na které se věší záclony. Garnýže spolu se záclonami a závěsy tvoří designový prvek ve většině interiérů. Jde o spojení vkusu, účelnosti a estetiky. Na trhu existuje celá řada garnýží v nejrůznějších kvalitách a provedení. Narazit můžete na garnýže neznámého původu až po ty nejkvalitnější. Samozřejmě tomu bude odpovídat i cena. Proto není dobré vybírat garnýže nejen podle délky, ale je dobré se zaměřit na vlastnosti garnýže, jako třeba na materiálové provedení. Pokud hledáte ten nejlepší a nejodolnější materiál, tak je třeba hledat kovové garnýže. Ty se vyznačují prakticky bezúdržbovostí, velmi dlouhou životností a skvělým designem. Provedení může být v mosazi, nerez, chromu apod.

K instalaci garnýže Vám postačí jen šikovné ruce a trochu nářadí, jako příklepová vrtačka, vidiový vrták, metr s tužkou a křížový šroubovák. Vybírat lze samozřejmě i z jiných druhů garnýží, velmi oblíbené jsou garnýže dřevěné, které se velmi používají na chatách, ale i panelákových bytech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..