Rybaření jako nenáročný koníček

Stovkám, tisícům, desítce miliónům obyvatel naší planety se zastaví srdce pouze při vyřčení slova rybaření. Pro některé je rybolov hobby, vzrušení, pro jiné živnost či oblíbená forma rekreace. Je obtížné, snad najít někoho, kdo alespoň jednou v životě nedržel rybářský prut v ruce. Povětšinou se rybolov považuje za mužskou zábavu, ale přesto do tajů chytání ryb proniká i něžné pohlaví, a někdy s velkým úspěchem. Pamatujete si na vaše první rybářské náčiní, svůj první rybářský výlet, svou první trofej? Nechte nás hádat, první triky vás učil dědeček nebo otec, možná starší bratr, který vás sebou tajně vzal na rybářský výlet.

Dnes už ryby na bambusové pruty chytat nemusíte

Vzpomeňte si na prut z lísky nebo bambusové rybářské pruty. Chytalo se na doma vyrobené háčky, a poté se z prvního rybářského úlovku připravilo jednoduchým způsobem skvělé jídlo.  Den se dnem se sešel, vyrostli jsme, doba se změnila, a koupit rybářský prut není žádný problém. Na trzích, obchodech a v eshopech můžete najít obrovské množství tohoto druhu výrobku, přestože existují mistři, kteří dávají přednost vlastnoručně vyráběnému rybářskému náčiní a to na poměrně vysoké úrovni. Zlaté české ručičky se nezapřou!

Rybaření bez pohodlného křesla? Nemyslitelné

Ano, po rybářském prutu přichází na řadu rybářské křeslo.  Přece nebudete celé hodiny ležet nebo sedět na hrbolaté hlíně. Komfort nadevše! Rybářská židle – ideální řešení pro relaxační rybaření. Samozřejmě, šetřílci mohou nadále jako dříve sedět na kbelíku nebo na břehu. Představíme-li si, že tak máme sedět celý den, to už jen při té představě nás začnou bolet záda. Proč trpět při nepohodlí, když si můžete objednat speciální stoličku pro rybolov? Je velmi pohodlná a praktická. Na výběr je spoustu druhů: existují skládací a pevné, bez a s opěradlem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..