Kvalitní kuchyň za dobrou cenu

Zařizujete kuchyň a máte omezený rozpočet? Jaké jsou možnosti? Na co nesmíte zapomenout? Nebojte se, poradíme Vám.

Levné kuchyně s moderním vzhledem se vyrábí především z dřevotřísky s laminátovou úpravou. Jejich výhodou je snadná údržba a barevná stálost. Pokud máte raději tradičnější materiál, zkuste dřevo. Počítejte však s náročnější údržbou. Důležitým prvkem je pracovní deska. Levné pracovní desky jsou laminátové, stejně jako skříňky se velmi dobře udržují. Pro náročnější jsou zde dřevěné nebo kamenné.

Na co při výběru nezapomenout?

Kuchyň si nezapomeňte naplánovat a proměřit. Můžete si zvolit nejrůznější složení skříněk a šuplíků. Kuchyňské dřezy můžete zvolit v kulatém nebo hranatém tvaru, případně s odkapávačem na nádobí. Nezapomeňte si do své kuchyně naplánovat také vhodné spotřebiče. Zvolit můžete nejen samostatné, ale také vestavěné. Při výběru spotřebičů nezapomeňte kromě sporáku a myčky, také na digestoř.

Jídelna – důležitá součást kuchyně

Kuchyně je místem setkávání celé rodiny. Každý člen rodiny sem pravidelně zabrousí, a proto nezapomínejte při jejím zařizování na dostatek prostoru. K důležitému vybavení patří jídelní stůl, který slouží nejen pro stolování, ale také jako další místo pro přípravu pokrmů. Jídelní stoly se vyrábí z několika druhů materiálů, jako jsou dýha, dřevo nebo sklo. Dýha se lehce udržuje, dřevo však vypadá lépe. V případě skla počítejte sice se snadnou údržbou, ale také nutností častější frekvence úklidu. Skleněný stůl se však lehce stane designovým kusem nábytku, který zaručeně přitáhne pozornost.

V případě atypického prostoru zkuste zauvažovat nad designovým nábytkem do kuchyně. Vyrobený na míru, sedne přesně podle návrhu a splní vaše přání. Pak už stačí jen uvažovat, jaké bude první jídlo, které zde budete podávat.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..