Se zahradními lehátky jako v bavlnce

Pro skutečné pohodlí a oživení vzhledu vaší zahrady si pořiďte na svá zahradní lehátka barevné polstrování a podušky, popřípadě další doplňky, které vám velkou měrou umožní lenošení a navíc jej zpříjemní. Nejvíce se polstry a podušky uplatní u zahradních lehátek z kovu, hliníku nebo plastu, ale i ze dřeva. Naopak textilní povrchy nebo výplety na lehátcích jsou příjemné i bez podušek. Záleží pouze na vašich konkrétních představách a barevných preferencích. Nové druhy vysoce kvalitních exteriérových textilií jsou navíc velmi odolné proti vodě, ale i slunci nebo plísním, takže vám i textilie dlouho vydrží jako nové. Pomocí textilií a polstrů si vytvoříte naprosto perfektní zahradní lehátka.

Zahradní lehátka pro všechny

Posezení i poležení na lehátku vám pomohou kromě podušek a polstrů velmi zpříjemnit také další doplňky, jako třeba slunečníky, party stany, přikrývky a velmi užitečné kousky nábytku, jako jsou například servírovací stolky, díky kterým budete mít už vždy všechno po ruce. Grilovací soupravy rozhodně nesmí chybět. Správné zahradní lehátko vám vždy zaručí příjemný odpočinek. Aby vám ale vaše zahradní lehátko sloužilo zcela podle vašich představ a vydrželo vám po dlouhou dobu, je opravdu velmi důležité si nejprve dobře vybrat materiál.

Druhy zahradních lehátek

Přečtěte si ještě pár typů, jak vybrat zahradní lehátko i nábytek. Dřevěná zahradní lehátka jsou osvědčenou tradiční, nadčasovou a přírodní klasikou, která vždy dobře zapadá do přírody a do vaší zahrady. Dřevo je velmi příjemné jak na pohled, tak na i dotyk. Vyžaduje o něco náročnější údržbu a je třeba aspoň jednou ročně zahradní lehátko důkladně natřít speciálním olejem určeným na dané dřevo. Kovová zahradní lehátka se v současné době nejčastěji vyrábí z hliníku, oceli a také z různých slitin. Ocel je mnohem těžší, než je hliník. Pokud ji ale opatříte vhodným speciálním nátěrem proti korozi, dlouho vám tento nábytek i vydrží. Hliník je výborný a lehký materiál, který je takřka bezúdržbový a zvládne odolat i nepříznivému počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..