Zahradní lavice a lavičky – skvělý základ zahradního nábytku

Pokud máte zahradu, potřebujete i zahradní nábytek, který vám umožní možnost příjemného zahradní posezení. Zahradní lavice bývají nejčastěji dřevěné. Mohou být ale i z ratanu, plastu či oblíbeného kovu. Na výběr máte i ze zahradních setů a sestav včetně zahradních stolů a zahradních židlí. Dalším příjemným kusem jsou zahradní lehátka. Zahradní lavice jsou ale vždy základem a představují pohodlné zahradní posezení. Zahradní lavice je vhodným doplňkem k pergole, před dům, na terasu či jako samostatný prvek na zahradě. Pokud chcete, aby byla zahradní lavice pohodlná i při delším sezení, vybírejte ji pečlivě i podle jejích rozměrů.

Zahradní lavička je skvělým místem pro odpočinek

Typická zahradní lavička je vyrobena ze dřeva a z kovu, což dohromady vytváří velice stylový doplněk do vaší zahrady. Lavičky použijete na chalupách i chatách. Ať už máte chuť venku večeřet, snídat či obědvat, nebo si třeba jen tak posedět, správně zvolená lavička vám pobyt na vaší zahradě zaručeně zpříjemní. V nabídce jsou zahradní lavice bez opěradla, které se hodí spíše na sezení u stolu, modely s pohodlně tvarovaným a mnohdy pěkně zdobeným opěradlem, které jsou vhodné i na relaxaci a povídání si s rodinou i s přáteli, i lavice, které mají nejrůznější zdobené kování a poslouží vám rovnou jako skvělý designový doplněk pro vaši zahradu. Záleží tedy vždy pouze na vašem osobním vkusu a na tom, k čemu má lavice sloužit.

Jak vybrat zahradní lavici

Dřevěné zahradní lavice jsou příjemné na pohled i na dotyk. Dřevěné lavičky je třeba každým rokem ošetřit speciálním olejem na dřevo, aby odolaly vlivům počasí a vypadaly stále jako nové. Jejich vzhled se ale do zahrady skvěle hodí. Plastové zahradní lavice jsou dnes již z kvalitního plastu, který v mrazu, který je odolný, drží si barvu a nepraská, i když je vhodné je kvůli mrazu uklidit dovnitř. Kovové zahradní lavice jsou obvykle z hliníku, oceli nebo slitin kovů. Hliník je téměř bezúdržbový, lehký a odolný, ocel je mnohem těžší, a pokud ji opatříte speciálním nátěrem proti korozi, nebude vám ani rezivět. Ratanové zahradní lavice jsou stále oblíbenější pro svůj příjemný vzhled vhodný do vnitřních prostor nebo zimních zahrad. Používá se přírodní nebo umělý ratan, který má řadu výhod. Vyrábí se v nejrůznějších barvách, snadno se udržuje a je odolný, takže snese i mráz a sníh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..